На 29ти декември се одржа предновогодишната забава. Во програмата учествуваа учениците и се покажаа со своите способности за пеење, играње и глума и тие успешно ја забавуваа публиката. Создадоа прекрасна атмосфера и поради тоа имаше голема посетеност.

Програмата започна со танц изведен од водителите и продолжи со прекрасни точки во пеење, драми во кои беше вклучена сцена од серијата Преспав, потоа преку танц и музика се потсетивме на последните 100 години во чест на новата деценија.

Делот од забавата кој донесе најголема возбуда кај гледачите беше лотаријата. Главната награда изнесуваше 6000 денари, а имаше над 100 помали награди благодарение на големата поддршка од страна на спонзорите.

За крај имавме пародија на неколку песни од познатата балканска ѕвезда Јелена Карлеуша.

 

 

Главни организатори беа средношколската заедница и учениците од 4та година, кои дадоа се од себе за забавата да биде незаборвна.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *