Благодарение на овластениот туристички водич Лиам Силке, учениците имаа можност да се прошетаат низ ветровитите улички на модерниот град Голвеј, исполнет со средновековен шарм и богато културно-историско наследство. Овој универзитетски град со околу 80.000 жители, сместен на западниот брег на Ирска со поглед кон Атлантикот, нуди за секого по нешто: традиционална ирска музика и танц, литература, поезија.

 

Фото-галерија:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *